CostumeTrunk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ RP - WILL OF GODS

Goto down

~ RP - WILL OF GODS Empty ~ RP - WILL OF GODS

Příspěvek pro Rei za Tue Jul 12, 2011 8:01 am

~ RP - WILL OF GODS Ata

Názov hry: Will of Gods (Vôľa bohov)
Setting: Zem, Atlantída; starovek
VO: Rei
Počet hráčov: ľubovoľný
Typ: OpenRP s fantasy prvkami
Vekové obmedzenie: rated R 15+

Atlantída

"Je to rozprávanie veľmi podivné, ale predsa celkom pravdivé, ako kedysi povedal najväčší zo siedmich mudrcov."
- Solón
~ RP - WILL OF GODS Divid
Vo vedomí našich antických predkov sa Atlantída zachovala ako mesto hodné bohov... A možno sami nevedeli, ako boli blízko pravde, keď sa táto legenda ústne tradovala. Pretože to bolo naozaj mesto Stvoriteľa - na najvyššom poschodí chrámu, okolo ktorého bolo mesto postavené, mali tie najvplyvnejšie osoby prístup k nekonečnej studnici vedenia. Mohli totižto prehovoriť s pánom tvorstva, ktorý držal stráž nad životami všetkých nielen v Atlantíde, ale aj na samotnej Zemi. Bol to ten tenký most medzi nebom a zemou... A práve to bolo požehnaním a aj prekliatim tohoto mesta...
~ RP - WILL OF GODS Divid
Štruktúra:
Iba časť Platónových zväzkov je v tomto pravdivá... Možno to bude tým, že sa časom rozprávanie pozmenilo, no v niečom malo vždy pravdu. Tento pomerne veľký ostrov ležal v samotnom srdci Stredozemného mora, odkiaľ mal prístup ku všetkému, čo potrebovalo. Jeho budovy sú postavené prevažne zo svetlého mramoru, aduláru, či iných drahých kameňov, podľa toho, na čo je budova využívaná. Oplýval horúcimi prameňmi, ale aj vodnými tokmi smerujúcimi od chrámu až do mora, vytvárajúc tak kanály a menšie prístavy. Infraštruktúrou sa delí na štyri kvadranty, ktoré sa od seba v podstate nijak neodlišujú. Čím ďalej od centra mesta a čím bližšie k bránam, tým je obyvateľstvo chudobnejšie a má nižší status.
~ RP - WILL OF GODS Divid
Hierarchia
Vrchný Kňaz - asi najvyššie postavenie. Ako jediný má kedykoľvek prístup do Celestiália, kde vedie rozhovory so Stvoriteľom a plní jeho vôľu. Aj napriek tomu, že Atlantída je pod nadvládou šľachty, má zväčša posledné slovo a jeho vplyv je najväčší.
Rád Večnosti - ktorému velí Vrchný Kňaz. Je známe správcovstvom chrámu. Patrí tu tak ako garda strážiaca všetky siene a Celestiál, tak aj početné služobníctvo a kňažky, ktoré šíria vôľu Stvoriteľa v uliciach.
Šľachta - tvorí 10 najsilnejších rodov, ktorých hlavy vytvárajú Snem. Ten zasadá každodenne v Chráme uprostred mesta, rozhoduje o jeho osude, rokuje s Vrchným kňazom a stará sa o blaho všetkých... väčšinu času.
Bežné obyvateľstvo - či už sú to obchodníci, filozofi, robotníci, lovci, alebo akýkoľvek iní rádoví obyvatelia. V meste nájdete množstvo rozmanitých osobností... Nie všetci sa totižto boja hnevu Stvoriteľa a nie každý sa môže považovať za cnostného človeka.
Cudzinci - patria prevažne medzi spodinu... Cudzinec, ktorý sa už nejakým zázrakom dostane do Atlantídy len ťažko získa status alebo rešpekt. Považujú sa za nižšiu kastu. Tí, čo sú v meste dlhšie a už si dokázali vybudovať povesť, získavajú dôveru jeho obyvateľov a tým pádom aj lepšie príležitosti.
~ RP - WILL OF GODS Divid
Vplyv Stvoriteľa
Ako mesto vyvolené a mesto božské má Atlantída samozrejme aj svoje benefity. V prvom rade je to ochrana pred vonkajším svetom. Atlantída je výsostne neutrálnym mestom a tento status quo si chráni obranným štítom. Defenzívny systém je založený na kryštáloch umiestnených v Celestiáliu, ktoré vytvárajú akúsi bublinu okolo celého ostrova. Tie sa každých 48 hodín musia vymeniť na niekoľko hodín, aby ich silu obnovil sám Stvoriteľ. Potom sú opäť vsadené do piedestálu.
Aj napriek tomu, že Atlantída oplýva svojím bohatstvom, Stvoriteľ pristupuje k hriešnikom tak isto, ako aj mimo ostrova. Tvrdí, že každému dal slobodnú vôľu a len my sa musíme rozhodnúť, ako s ňou vynaložíme. Nikdy nikomu nevyhrožuje, netrestá, práve naopak - chce cez Vrchného kňaza poučiť ľudí o tom, ako viesť správny život.
Avšak zvedavosť a trúfalosť Atlanťanov je väčšia, než by sa mohlo zdať. Niekto by povedal, že keď majú takýto poklad, budú si ho chrániť. Ale človek je tvor zvedavý, preto ich morské cesty vedú aj do iných civilizácií, kde zbierajú všetky možné informácie, skúsenosti, ktoré potom využijú v ich domovine. Na takéto cesty je však potrebné povolenie Vrchného kňaza.

Rei
Rei
Admin

Počet príspevkov : 54
Join date : 11. 07. 11
Age : 26
Bydlisko : Na hraniciach fantázie

https://costumetrunk.slovakforum.net

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru